Zainspiruj się naturą – „zielona” łazienka

Artykuł / Inspiracje

Jedni wolą nowoczesny minimalizm, inni preferują styl klasyczny, a jeszcze inni uwielbiają przepych i bogactwo. Dzisiaj pokażemy Państwu zupełnie coś innego – łazienkę w stylu eko. Czym charakteryzuje się ta aranżacja? „Zielony” design to przede wszystkim meble i dodatki z naturalnych materiałów. Styl eko kocha wszystko to, co zrodziła ziemia, a nie lubi sztucznych i tandetnych zamienników. Dodatkowo bardzo ważne są kolory. Jasne, pastelowa barwy, biel, kolory ziemi, barwy pół roku. Aranżując łazienkę w stylu eko masz pełną dowolność wyboru barw/ wszystko zależy od Twojego gustu i preferencji.
Przedstawiamy Państwu pomieszczenie kąpielowe w całości inspirowane naturą. Dzięki odpowiednim materiałom łazienka ta jest nie tylko funkcjonalna, ale również wygodna i modna. W projekcie tym dominuje kolor zielony oraz czarny. Barwa ziemi miesza się, więc z barwą liści. Umywalka przypomina gładki kamień, niczym wyrzeźbiony przez oceaniczne fale. Dywany są w kształcie liści, co jeszcze bardziej podkreśla styl eko. Warto zwrócić uwagę na oświetlenie, bowiem w tym wypadku zastosowano niecodzienne rozwiązanie. Światło jest pastelowe, spokojne i jakby usypiające. Dzięki temu mamy pewność, że po długim dniu bardzo szybko się zrelaksujemy. Co więcej światło te sprawia, że w łazience tworzy się intymny nastrój. W łazience tej z wyjątkiem zielonych i czarnych dodatków dominuje kolor piaskowy, który przywodzi nam na myśl gorące plaże i morskie fale.
Pomieszczenie te jest zaprojektowane tak, aby w jak największym stopniu wyciszało, uspokajało i koiło wszelkie zmysły. Odpowiedni dobór kolorów oraz dodatków sprawia, że łazienka jest idealnie zagospodarowana. Styl ten w niewielkim stopniu możemy porównać do minimalistycznego, aczkolwiek jest w nim więcej ozdób i wykończeni. Warto podkreślić tutaj rolę światła, bo to ono w największym stopniu sprawia, że pomieszczenie jest nastrojowe, tajemnicze i przytulne. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z galerią.


Loading...
Loading...