Wyjątkowe rustykalne projekty łazienek

Artykuł / Inspiracje

Nie każdy stawia na nowoczesność. Niektórzy preferują tradycyjny i klasyczny wystrój. Tak samo jest w przypadku naszej łazienki. Marzy nam się wytworne, a zarazem niecodzienne pomieszczenie kąpielowe? Nic prostszego. Przedstawiam Wam nietypowe designy łazienek. Każdy z nich cechuje się przytulnością i ciepłem.
Łazienka w stylu rustykalnym to idealne miejsce by odpocząć i zrelaksować się zarówno po ciężkim dniu jak i przed kolejnym. Nie ma, co ukrywać, że odwiedzamy ją kilka razy codziennie czy to wziąć kąpiel czy po prostu umyć ręce. Wystrój niczym z minionej epoki? Babcine dodatki? Drewno oraz prosta biała wanna tworzą świetne zestawienie. Dodatkowo ręcznie szydełkowane firanki i miękkie okrycie krzesła, a już tworzy nam się wyjątkowy nastrój. Chłodne kamienne ściany, szara drewniana podłoga oraz solidne drewniane półki – mimo iż wystrój ten jest surowy, sprawia również wrażenie na swój sposób przytulnego. Bardzo ważne są dodatki – ozdobna rama lustra, dzban z kwiatami, odpowiednie oświetleni e- wszystko to odpowiednio zestawione z meblami tworzy rustykalne wnętrze. Dla tych, co nie boją się wyzwań i prostoty polecamy zamiast kranu misę bądź wiadro. Również kamienna ściana w kolorze białym zestawiona z delikatnym brązem i drewnianymi dodatkami w postaci pudełek czy ramy lustra, idealnie sprawdzi się w każdej łazience. Nie bójmy się stawiać na naturalne materiały.
Nie martwmy się niedoskonałościami. Styl ten nie stawia na idealność czy perfekcje. Nienaturalna faktura kamienia, czy drewno o skomplikowanej barwie sprawią, że łazienka nabierze niespotykanego i indywidualnego klimatu, który będzie nas wprost przyciągał. Nie zapominajmy również o świetle. Czym więcej blasku słońca tym lepiej. Ręcznie robione dodatki, wiklinowe kosze czy haftowane ręczniki idealnie dopełnią całość.


Loading...
Loading...