Wanna wolnostojąca czy zabudowana

Artykuł / Porady

Stylowa, a jednocześnie funkcjonalna aranżacja łazienki nie jest rzeczą prostą. Wielu z nas zastanawia się, jaką wannę wybrać. Do wyboru mamy modele wolnostojące oraz zabudowane. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach większość z nas stawia na tą pierwszą opcję. Niestety wanna wolnostojąca nie nadaje się do każdego pomieszczenia.
Wanna wolnostojąca to idealna opcja do aranżacji dużej, przestronnej łazienki. Na rynku mamy ogromny wybór urządzeń tego typu. Możemy zdecydować się na kąpiel w wannie akrylowej, z kompozytu bądź z konglomeratu. Tradycjonalistom polecamy natomiast proste modele np. żeliwne oparte na klasycznych bądź delikatnie zdobionych nóżkach.
Wanna zabudowana świetnie sprawdza się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Nie jest powiedziane, że opcja ta jest nudna i monotonna. Niektórzy z nas nie są przekonani do urządzeń wolnostojących, dlatego zostają przy tradycyjnym rozwiązaniu. Możemy je nieco odświeżyć i udoskonalić dodając nietypowe materiały wykończeniowe np. blachę, lustro bądź deski tarasowe.
Obecnie producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej oryginalnych i nietypowych wanien. Tym samym mamy np. asymetryczną wannę wolnostojącą wykonaną z materiału pochodzenia wulkanicznego, wannę zabudowaną, w przypadku, której obudowa jest pokryta blachą, prostą wannę wolnostojącą z nietypowymi zdobionymi nóżkami bądź wannę zabudowaną glazurą, wyglądem przypominającą jacuzzi. Wszystko zależy od naszych preferencji. Wybór jest naprawdę ogromny.


Loading...
Loading...