Tadelakt co to jest i gdzie go stosować

Artykuł / Inspiracje

Znudził Ci się wystrój Twojej łazienki bądź kuchni? Pragniesz czegoś wyjątkowego i innowacyjnego? Jeżeli widok płytek ceramicznych każdego dnia nie sprawia Ci przyjemności mamy dla Ciebie designerskie rozwiązanie. Tadelakt – to niecodzienny tynk wapienny nawiązujący swoim wyglądem do rzemiosła marokańskiego. Opcja ta idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o zwiększonym poziomie wilgotności.
Tadelakt to nic innego jak szlachetny tynk wapienny. Przywędrował do nas z gorącego Maroka, gdzie od dawien dawna służy do dekoracji ścian. Jego niezwykła struktura, wyglądem przypominająca kamień o niewiarygodnym połysku, sprawia, że każda powierzchnia stanie się efektowna i wyjątkowa. Jego niewątpliwą zaletą jest wodoodporność. Dzięki temu, tynk tego rodzaju, możemy zastosować nawet w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt z wodą jak np. kabina prysznicowa.
Tadelakt pozwala nam na tworzenie niezwykłych kompozycji dekoracyjnych – wszystko zależne jest od naszej wyobraźni, zasobów finansowych, a także narzędzi i technik, jakich użyjemy do modelowania tynku. Szablony dekoratorskie pozwolą nam uzyskać fantazyjne przebarwienia, dzięki którym stworzymy niecodzienną kompozycję. Tadelakt możemy stosować zarówno na tynkach wapiennych jak i cementowo-wapiennych. W przypadku ścian betonowych, ceglanych etc. powinniśmy je uprzednio przygotować np. kładąc warstwę tynku wapiennego.
Zanim zaczniemy nakładać Tadelakt zadbajmy by nasza ściana była zarówno porowata jak i sucha, czysta i porowata. Należy dokładnie oczyścić powierzchnie ze starych okładzin, a ubytki uzupełnić i zagruntować.


Loading...
Loading...