Remont łazienki od A do Z

Artykuł / Porady

Remont łazienki nie jest prostą sprawą. Można powiedzieć, że wymaga nas niemało cierpliwości i sporo czasu. Od czego zacząć? Niezależnie od tego czy metraż Twojego pomieszczenia jest duży czy też niewielki, oferta sklepowa jest naprawdę wielka. Niewątpliwie znajdziesz w niej coś dla sienie. W przypadku niewymiarowej łazienki warto skorzystać z asymetrycznej, narożnej bądź owalne wanny, narożnej umywalki bądź umywalki „jamnik” oraz kabiny prysznicowej z osłonami o niestandardowym wyglądzie. Wybór jest całkiem spory. Nietypowa armatura przyda się w bardzo wąskich bądź wyjątkowo małych pomieszczeniach.

Grzyb i pleść na ścianach? Oznacza to problem z wentylacją. By znacząco zmniejszyć wilgoć w łazience możemy zainstalować tzn. wentylator osiowy. Innym, równie dobrym pomysłem jest umieszczenie w pomieszczeniu nasadki z wentylatorem o kształcie łopatek umożliwiających wirowanie w jednym kierunku na zakończeniu komina wentylacyjnego. Opcja ta pozwoli nam wyciągnąć powietrze z przewodu wentylacyjnego niezależnie od kierunku wiatru.
Jak ukryć rury i inne przewody instalacyjne? Największe wyzwanie stanowi przewód instalacji gazowej. Tą musimy poprowadzić na powierzchni ścian. W celu maksymalizacji użyteczności możemy ułożyć przewodu w ściennych bruzdach. W tym wypadku niezbędne jest osłonienie ich wentylowanym ekranem bądź łatwo zdzieralną masą tynkarską.
Sedes wiszący zajmuje o wiele mniej miejsca niż stojący. W celu jego instalacji niezbędne jest zamontowanie odpowiedniego stelaża pod miskę ustępową, umywalkę, bidet oraz pisuar. Warto pomyśleć o stelażu do zabudowy lekkiej. Nadaje się on zarówno do lekkich ścian jak i tych masywnych.


Loading...
Loading...