Jak zaaranżować małą łazienkę

Artykuł / Porady

Niezależnie od tego czy Twoja łazienka ma mały czy duży metraż możemy ją urządzić zarówno modnie jak i funkcjonalnie. Na co musimy zwrócić uwagę przy dobieraniu odpowiednich komponentów? Umywalka, sedes, prysznic – wszystko wymaga odpowiedniego projektu.
Małe łazienki to problem przede wszystkim osób mieszkających w bloku. Jej aranżacja nie jest rzeczą prostą aczkolwiek wykonalną. Już na samym początku warto pomyśleć o wyposażeniu. W wypadku niewielkiego metrażu optymalnym rozwiązaniem będzie prysznic w rogu pomieszczenia. Jeżeli jednak jest łazienka jest zbyt wąska warto zastosować natrysk pomiędzy dwoma ścianami. Ostatecznie możemy zdecydować się na słuchawkę prysznicową zawieszoną na ścianie, kratkę odpływową w podłodze, a także modną zasłonkę, niezbędną w czasie kąpieli.
Jaki model sedesu wybrać? Warto postawić na wiszące na ścianie miski ustępowe. Ukryją one naszą instalację i zbiornik i zajmą niewiele miejsca. Co więcej na górze mamy praktyczną półkę. Sedes wiszący to świetne rozwiązanie dla małych łazienek. Stelaż dostosowujemy zależnie od rodzaju ściany.
Trzecią ważną rzeczą jest umywalka. Pamiętajmy, ze służy ona nie tylko do mycia rąk, ale również do codziennej toalety. Warto pokusić się o trochę większy model – 40 – 50 cm średnicy to minimalna szerokość. Umywalkę możemy postawić w rogu, dzięki czemu wykorzystamy maksymalnie powierzchnię naszego pomieszczenia.
Warto w każdym calu zagospodarować nasze pomieszczenie. Po wyborze urządzeń sanitarnych możemy do całości dopasowywać wiszące szafki oraz różnego rodzaju dekoracje.


Loading...
Loading...