Beton w aranżacji łazienek

Artykuł / Porady

Beton kojarzy nam się ze stylem industrialnym, ten natomiast świetnie sprawdzi się w każdej łazience, niezależnie od jej wielkości. Jak urządzić nasze pomieszczenie kąpielowe by było zarówno modne, ciekawe jak i praktyczne? Warto skorzystać z uniwersalnych płytek ceramicznych. Imitacja betonu pasuje niemal wszędzie, począwszy od wnętrz minimalistycznych, vintage bądź skandynawskich.
Beton sam w sobie sprawia wrażenie zimnego i chłodnego. Warto, więc ocieplić go drewnem bądź kolorowymi dodatkami. Zestawienie te sprawdzi się świetnie w łazienkach o klasycznej aranżacji. Nie jest powiedziane, że wszystkie cztery ściany naszego pomieszczenia muszą być okryte betonową okładziną. Może to zdominować wnętrze i stworzyć nieprzyjemny klimat. Warto pomyśleć np. o jednej ścianie. Pozostałe elementy naszej łazienki dopasowujemy wtedy pod tą jedną ścianę. Dodatki są bardzo ważne. Możemy zastosować zarówno firanki z miękkiej tkaniny o wyrazistej barwie jak i proste drewniane meble. Świetnie sprawdzą się również okładziny betonowe z efektem chropowatym. Dekorację tą możemy zastosować np. nad wanną.
Efekt betonu dadzą nam nie tylko płytki, ale również okładziny betonowe, farby strukturalne, fototapety, a także tapety 3D. Aranżując naszą łazienkę pamiętajmy o zastosowaniu dodatków o cieplej barwie np. żółcie, czerwienie czy pomarańcze.


Loading...
Loading...